RSS
 

Po przerwie

14 lip

Po przerwie

  Pochłonięty praca zawodowa zaniedbałem moje obowiązki wobec Państwa, moich Czytelników. Czas powrócić dlatego do pisania i publikowania kolejnych historii o przeszłości Radzanowa i okolic. W najbliższym czasie pojawią się materiały dotyczące powojennej historii okolic jej mieszkańców i ich losów.

  Otrzymałem jakiś czas temu fotografie związane z Kierownikiem Szkoły Podstawowej Stanisławem Polem. Jedna z nich przedstawia grono pedagogów . Zwracam się do Państwa z prośba o pomoc dotyczącą osób uwiecznionych na zdjęciu.

 

skan011

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Historia i turystyka

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Waldek

    18 lutego 2017 o 12:48

    Ponieważ mało jest już w Radzanowie mieszkańców pamiętających czasy przedwojenne, poprosiłem mojego teścia o pomoc w zidentyfikowaniu osób na zdjęciu. Bez trudu rozpoznał Stanisława Pola i wraz z dwoma synami – stoi w drugim rzędzie, drugi od lewej. Po jego lewej stronie stoi Pani Losmanowa (w kapeluszu) – nauczycielka języka polskiego. Piąta od lewej (w chustce na głowie) stoi Pani Anna Zdunkiewicz – nauczycielka przyrody. Zdjęcie jest zrobione prawdopodobnie przed domem Śliwczyńskiego na początku ulicy Raciążskiej, gdzie uczyły się starsze klasy – IV-VI (dom już nieistniejący obecnie, miał dość wysokie schody i był pomalowany na biało).